قطعات موبایل و تبلت

دلایلی که باتری تبلت زود از بین می رود

چرا باتری ضعیف میشود

همیشه تمامی افرادی که تبلت یا موبایل دارن این دغدغه را دارند که چرا باتری زود شارژ میکند یا زود از بین میرود یا باد میکنه یا چرا باتری تبلت زود شارژ خالی میکنه !!

در این مقاله به بررسی چند علت زود از بین رفتن باتری تبلت و گوشی میپردازیم.

1.تنظیم نور صفحه نمایشگر

منبع اصلی تخلیه باتری تنظیم روشنایی بیش از حد صفحه نمایش است. یا تمام مدت آن را در یک تنظیم پایین نگه دارید ، یا از تنظیماتی استفاده کنید که تلفن را قادر می سازد به طور خودکار مشخص کند که صفحه نمایش چه میزان روشنایی باید براساس محیط شما باشد. تلفن شما تنظیم می شود تا هنگامی که خارج از خانه باشد ، پیام های متنی شما قابل مشاهده باشد ، اما شما نمی توانید باتری گرانبها را با نگاهی به همان سطح روشنایی تلف کنید وقتی در خانه هستید. راه دیگر برای کاهش میزان مصرف باتری مصرف شده توسط صفحه نمایش شما کوتاه کردن مدت زمان لازم برای خاموش کردن صفحه نمایش پس از قطع مصرف آن است.

2.موبایل شما همیشه در حال سرچ کردن وای فای باشد

انتخاب مداوم Wi-Fi برای داده می تواند برای آرامش خاطر و صورتحساب ماهانه شما بسیار عالی باشد. اما اگر تلفن شما دائماً در حال جستجوی سیگنال Wi-Fi است ، مطمئا بیشترین فشار را روی باتری می آورد.Wi-Fi را خاموش کنید تا از جستجوی تلفن شما در جستجوی سیگنالی که استفاده نکردید جلوگیری کنید.

3.برنامه هایی که همیشه در حال اجرا هستند

برنامه های در حال اجرا

 

می توانید بررسی کنید که کدام یک از برنامه های شما بیشترین میزان مصرف باتری را دارند (با باز کردن برنامه تنظیمات و پیمایش به باتری از طریق Android یا iOS). باید برنامه هایی را که بیشتر از آن استفاده می کنید در لیست مشاهده کنید ، اما اگر برنامه ای وجود دارد که تعجب می کنید از مصرف کننده اصلی قدرت باتری است ، پس از آن در طول روز به احتمال زیاد طراوت می کند. این که آیا برنامه Facebook یا حساب ایمیل شما مقصر است ، می توانید فعالیت پس زمینه را غیرفعال کنید و انتظار دارید که بدون شارژ مجدد ، روز راحت تری داشته باشید.

4.اندروید شما به روز نیست

دلایل زیادی برای به روز نگه داشتن سیستم عامل و برنامه های خود وجود دارد. اما اگر در مورد باتری تلفن هوشمند خود مشکلی ندارید ، یک مورد دیگر وجود دارد: به روزرسانی های سیستم عامل یا برنامه های موردعلاقه شما می توانند اصلاحاتی برای اشکالات اضافه کنند که ممکن است در وهله اول به مشکل باتری شما کمک کند. اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه سیستم عامل موجود استفاده می کنید ، و تعیین کنید که آخرین نسخه برنامه های خود را نصب کرده اید تا از آخرین پیشرفت ها و رفع اشکالات بهره مند شوید.

5.تلفن شما دارای مشکل سخت افزاری است

اگر در استفاده از برنامه خود دقت کرده اید و تمامی کارهایی که گفتیم و انجام دادین اما هنوز مشکل دارید ، پس احتمال دارد مسئله سخت افزاری وجود داشته باشد که در صورت نیاز می توانید با مراجعه به صفحه تعمیرات از همکاران راهنمایی بگیرید. بسته به نوع تلفن شما ، جایی که آن را خریداری کرده اید و چند سال سن آن است ، احتمالاً می توانید به فروشگاه برگردید تا نظر حرفه ای راجع به اینکه آیا اشتباهی وجود دارد ، به فروشگاه بیاورید.