کاربران اندرویدی معمولاً از تلفن های هوشمند خود بسیار راضی هستند ، اما گاهی اوقات از خاموش شدن ناگهانی تلفن های خود شکایت می کنند. این یک وضعیت عجیب است زیرا یک لحظه که از تلفن خود استفاده می کنید و لحظه بعد ناگهان خودش خاموش می شود و وقتی دوباره آن را روشن می کنید ، یکنواخت عمل می کند  اما فقط برای مدتی !

مشکل خاموش شدن تلفن ها نه تنها باعث اختلال در کار شما می شود بلکه در صورت انجام یک کار مهم ، بازی کردن بازی مورد علاقه خود ، تایپ کردن نامه الکترونیکی / پیام یا شرکت در یک تماس تجاری و غیره ، صبر و شکیبایی شما را نیز به انتها می رساند.

بنابراین دفعه بعد که می پرسید “چرا گوشیم خود به خود خاموش میشه؟”به این مقاله مراجعه کنید و تکنیک های ارائه شده را دنبال کنید.

خاموش شدن یهویی موبایل

دلایل احتمالی خاموش شدن تلفن همراه و تبلت

مورد اول مربوط به بروزرسانی نرم افزار تلفن یا هر یک از برنامه ها است اگر روند بارگیری قطع شود و به درستی انجام نشده باشد ، تلفن می تواند به طور غیر طبیعی عمل کند و باعث خاموش شدن آن در فواصل مکرر شود.

سپس برنامه های خاصی وجود دارند که توسط نرم افزار اندرویدی پشتیبانی نمی شوند. هنگام استفاده از چنین برنامه هایی ، ممکن است تلفن به طور ناگهانی خاموش شود. این معمولاً هنگام نصب برنامه ها از منابع ناشناخته سازگار با Android اتفاق می افتد.

همچنین ، اگر باتری شما کم یا ضعیف شده است ، ممکن است تلفن شما خاموش شود و به همین راحتی کار نکند.

همچنین توجه کنید استفاده از شارژرهای تقلبی و غیر اصل نیز ممکن است باعث خاموش شدن موبایل شما شود. اگر از اینکابل های بی کیفیت استفاده کنید ممکن است به باتری دستگاه آسیب وارد شده و باعث خاموش شدن آن شود.

 

راه حل های موجود برای حل این مشکل

وضعیت باتری را در Android بررسی کنید

بررسی وضعیت باتری موبایلخوب ، خوشبختانه برای کاربران Android ، آزمایشی وجود دارد که می تواند برای بررسی عملکرد و سلامتی باتری از طریق تلفن اجرا شود. بسیاری از کاربران از این امر آگاه نیستند !  اکنون درست مانند شماره گیری یک شماره تلفن معمولی شماره * # * # 4636 # * # * را شماره گیری کرده و صبر کنید تا در صفحه نمایش “اطلاعات باتری” ظاهر شود.

توجه: گاهی اوقات ، کد فوق الذکر ممکن است کار نکند. در چنین مواردی ، شماره گیری * # * # INFO # * # * را امتحان کنید.

روشن کردن موبایل در حالت Safe Mode

راه اندازی تلفن در حالت Safe Mode روش خوبی برای کاهش یا عدم بروز مشکل به دلیل برخی از برنامه های سنگین و ناسازگار است زیرا Safe Mode اجازه عملکرد فقط برنامه های داخلی را می دهد. اگر می توانید از تلفن خود در حالت ایمن استفاده کنید ، برنامه های غیر ضروری را که ممکن است پردازنده تلفن را سنگین کند حذف کنید.

ریست کردن موبایل و حالت کارخانه

ریست فکتوری موبایلبازگشت به تنظیمات کارخانه یکی از راه حل های احتمالی برای حل هر مشکلی می باشد اما متاسفانه با انجام این کار، تمام اطلاعات داخل دستگاه پاک می شود پس حتما در نظر بگیرید قبل از انجام این کار از تمام داده های خود بک آپ تهیه کنید. در صورتی که با انجام راه های گفته شده مشکل شما حل نشد حتما باید برای تعمیر سخت افزاری دستگاه خود اقدام کنید.

مشاوره رایگان

می توانید در صورت بروز مشکل در دستگاه خود با مشاوران به رایا تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره، اقدام به حل مشکل خود کنید.

سوالات متداول