گوشی های موبایل نقش پررنگی در زندگی روزمره ما دارند که مهم ترین قطعه این دستگاه، تاچ و ال سی دی آن است که ما به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با آن سر و کار داریم. به همین دلیل برای کاربران سالم بودن صفحه نمایش اهمیت زیادی دارد و متاسفانه در برابر ضربه و فشار بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند. از آن جایی که در صورت خرابی ال سی دی، مجبور به پرداخت هزینه های زیادی هستید پس بهتر است قبل از بروز این اتفاق، به فکر محافظت از آن باشید.

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران با آن مواجه هستند، خش افتادن روی ال سی دی موبایل می باشد. چرا که بسیاری از افراد گوشی خود را داخل جیب شلوار گذاشته و باعث فشار آوردن به ال سی دی موبایل می شود. البته این تنها دلیل این اتفاق نیست و مجاورت با اشیای تیز، افتادن گوشی و برخورد آن با اجسام از دیگر دلایل این اتفاق می باشد.

 

خش افتادن روی ال سی دی گوشی

با این که بسیاری از کاربران برای محافظت از صفحه نمایش از گلکس های محافظ استفاده می کنند اما این کار نیز از خط افتادن روی موبایل جلوگیری نمی کند و گاهی این خط و خش های روی ال سی دی شدت زیادی دارد و راهی جز تعویض ال سی دی ندارید اما اگر کار کردن با ال سی دی با اختلال مواجه نشده است و فکر می کنید مشکل آن سطحی است می توانید به ادامه مقاله مراجعه کنید و راه های زیر را برای رفع مشکل خود انجام دهید.

راه حل هایی برای از بین بردن خط و خش روی ال سی دی گوشی

1. استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن خش های روی ال سی دی گوشی

جوش شیرین می تواند یک پاک کننده مناسب برای از بین برد خش های روی ال سی دی موبایل شما باشد. اما در صورت امتحان کردن این روش مراقب باشید آب به داخل دستگاه نفوذ نکند. مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر یک دست به دست آورید. سپس خمیر را بر روی یک پارچه تمیز قرار دهید و روی خط های ال سی دی بکشید بعد از انجام این کار با یک دستمال تمیز خمیر های اضافه را از روی صفحه نمایش پاک کنید.

2. کاربرد خمیر دندان در پاک کردن خط و خش های ال سی دی موبایل

استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن خش های روی ال سی دیاستفاده از خمیر دندان روشی به صرفه و کم هزینه است اما در این روش دقت کنید حتما از خمیر دندان های معمولی استفاده کنید و خمیر دندان ژله ای به شما هیچ کمکی نمی کند. برای انجام این کار، مقداری خمیر دندان را روی پارچه ریخته و روی ال سی دی گوشی بکشید.

بعد از چند دقیقه این کار باید باعث از بین رفتن خط های روی ال سی دی شود اما اگر خط و خش های روی صفحه نمایش زیاد باشد ممکن است مشکل شما را حل نکند اما تا حدودی از خش های روی ال سی دی گوشی کم کرده و ظاهر آن را بهتر می کند. بعد از انجام این کار با یک پارچه نمناک باقی مانده خمیر دندان را از روی صفحه نمایش موبایل خود پاک کنید. توجه کنید اگر از محافظ صفحه نمایش استفاده نمی کنید، به هیچ عنوان برای از بین بردن خط های روی ال سی دی از خمیر دندان استفاده نکنید.

3. از بین بردن خط های روی ال سی دی گوشی با پودر بچه

خمیر ایجاد شده در ترکیب پودر بچه و آب، می تواند به شما در از بین بردن خط های روی ال سی دی کمک کند. این راه حل تفاوت چندانی با جوش شیرین ندارد و بعد از ترکیب کردن با آب و ایجاد خمیر باید با پارچه این محلول را روی ال سی دی بمانید. توجه کنید نفوذ آب باعث آسیب رسیدن به فلت دستگاه نشود. با پارچه ای تمیز روی صفحه نمایش را بکشید و خمیر اضافی را از روی آن پاک کنید.

خرید ال سی دی موبایل

در صورتی که خط افتادن روی گوشی موبایل شما باعث از کار افتادن ال سی دی شود، باید اقدام به تعویض ال سی دی موبایل خود کنید. برای خرید این قطعه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و ال سی دی مورد نیاز خود را با ضمانت تهیه کنید.

4. پولیش شیشه برای از بین بردن خط های ال سی دی موبایل

خش افتادن روی موبایلاگر ال سی دی شما از جنس شیشه می باشد، نیاز به راه حل های بهتری برای حل این مشکل دارید. برای انجام این کار می توانید از پولیش سریم اکسید استفاده کنید. شما این پولیش را می توانید به صورت خمیر و یا پودر تهیه کنید. البته که استفاده از خمیر کار شما را راحت تر می کند اما بهتر است با خرید پودر پولیش، خودتان این محلول را آماده کنید.

اگر پورد آن راخریداری کردید، داخل یک ظرف بریزید و آهسته به آن آب اضافه کنید. قبل از مالیدن مخلوط روی ال سی دی، سوراخ های گوشی را با چسب کاغذی بپوشانید تا مخلوط فقط روی صفحه نمایش موبایل قرار بگیرد.

مثل محلول های دیگر، با پارچه این خمیر را روی صفحه نمایش بمالید اما به هیچ عنوان به صفحه نمایش فشار نیاورید چرا که این کار باعث بیشتر شدن خش های روی ال سی دی شما می شود. اگر با یک بار انجام این کار مشکل شما حل نشد، می توانید چندین بار این کار را تکرار کنید.

سوالات متداول

author-avatar

درباره فریدونپور

دانشجوی ارشد رشته کامپیوتر هستم و علاقه زیادی به طراحی سایت و SEO دارم. همچنین در حال مطالعه در مورد سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر و موبایل هستم تا مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *