در گذشته سبک طراحی تاچ و ال سی دی گوشی های موبایل متفاوت بود و در برخی شرایط و مدل های خاص گوشی این امکان وجود داشت که تعمیرکار تاچ یا ال سی دی دستگاه را به عنوان یک قطعه مستقل تعویض کند! برای مثال اگر بعد از وارد شدن ضربه‌ای به گوشی تاچ آن از کار می‌افتاد اما نمایشگر آن محتوای لازم را نشان می‌داد، تعمیرکار می‌توانست فقط با تعویض تاچ مشکل را برطرف سازد! اما متاسفانه سال هاست که دیگر امکان جدا شدن تاچ از ال سی دی وجود ندارد چون سبک طراحی و تولید مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی های موبایل تغییر کرده و همانطور که در بخش قبل گفتیم قطعات تاچ ال سی دی گوشی به طور یکپارچه روی هم پرس می‌شوند. بنابراین این امکان وجود ندارد که فقط تاچ یا فقط ال سی دی را در آن ها تعویض کنیم. البته هنوز برای تعداد اندکی از مدل های قدیمی، امکان تعویض تاچ گوشی به صورت جداگانه موجود است.

فرق تاچ و ال سی دی

بنابراین اگر هر مشکلی در عملکرد تاچ یا ال سی دی گوشی موبایل شما به وجود آید باید کل مجموعه تعویض شود یا اصطلاحا تعویض تاچ ال سی دی در گوشی شما صورت پذیرد. فقط در یک شرایط خاص ممکن است بتوانید بدون نیاز به صرف هزینه زیاد و تعویض کل قطعات تاچ ال سی دی گوشی نسبت به تعمیر گوشی خود وارد عمل شوید! این شرایط مربوط به زمانی می‌شود که تاچ و ال سی دی گوشی هر دو به درستی کار کنند، اما فقط گلس روی ال سی دی شکسته باشد!

در چه شرایط می‌توان فقط گلس روی ال سی دی موبایل را تعویض کرد؟

در برخی شرایط ممکن است در اثر ضربه یا فشاری که به گوشی شما وارد شده فقط گلس روی ال سی دی آن بشکند یا ترک بردارد و به تاچ و ال سی دی گوشی هیچ آسیبی وارد نشود. در اینگونه موارد کاربر با این که شکستگی ها و ترک هایی که روی ال سی دی گوشی خود مشاهده می‌کند، همچنان قادر به استفاده از آن خواهد بود. یعنی محتوای صفحه بدون مشکل نمایش داده می‌شوند و کاربر هم با لمس بخش های مختلف تصویر به راحتی با گوشی در تعامل خواهد بود اما همچنان ترک هایی روی نمایشگر وجود دارد.

گلس تاچ گوشی موبایل

اگر شما هم با این مشکل رو به رو شدید، مطمئن باشید که گلس روی ال سی دی موبایل شما شکسته و سایر قطعات تاچ ال سی دی گوشی سالم هستند. خوشبختانه با استفاده از دستگاه های خاصی می‌تواند در این حالت فقط گلس روی LCD گوشی تعویض کرد و بدین صورت شکستگی روی نمایشگر را از بین برد. اگر با شرایط این چنینی مواجه شدید، می‌توانید از کارشناسان به رایا بخواهید تا تعویض گلس ال سی دی شکسته گوشی شما را انجام دهند.

صفحه رویی ال سی دی شکسته

ایا تاچ و ال سی دی سامسونگ با هم است؟

همان طور که می دانید سامسونگ یکی از پرطرفدارترین برند گوشی در جهان است و از آنجایی که ممکن است بسیاری از کاربران این برند نیاز به تعویض ال سی دی و یا تعویض تاچ گوشی سامسونگ داشته باشند باید بگوییم که متاسفانه در بسیاری از مدل های این برند امکان تعویض ال سی دی و تاچ به صورت جداگانه وجود ندارد و در صورت مواجه با این مشکل باید تعویض تاچ و ال سی دی را با هم انجام دهید.

تاچ و ال سی دی بهم چسبیده موبایل

خرید تاچ و ال سی دی

شما می توانید تاچ و ال سی دی اصل و اورجینال دستگاه خود را از فروشگاه به رایا پارت خریداری کنید. برای انجام این کار با مشاوران به رایا تماس بگیرید و ال سی دی مورد نیاز خود را با ضمانت تهیه کنید.

سوالات متداول