قطعات موبایل و تبلت

چرا ال سی دی موبایل کم رنگ میشه یا بنفش میشه

بنفش شدن ال سی دی سامسونگ

چرا روی ال سی دی نقطه بنفش میوفته !

کم رنگ شدن محتوای صفحه نمایش گوشی های موبایل سامسونگ یا سو سو زدن صفحه نمایش نشان از بروز یک مشکل جدی در ال سی دی  لایه نوری پس زمینه آن دارد. عموما این مشکل به دو دلیل رخ می‌دهد. دلیل اول وارد شدن ضربه به گوشی است و دلیل دوم می‌تواند با آب خوردگی دستگاه ارتباط داشته باشد. عموما کم رنگ شدن محتوای صفحه نمایش و سو سو زدن ال سی دی یک نشان جدی مبنی بر آن است که به زودی تاچ ال سی دی گوشی شما دچار سوختگی خواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر با این مشکل رو به رو شدید، هرچه سریع تر نسبت به تعویض کامل قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل خود وارد عمل شوید. البته در شرایط خاص و محدود دیده شده که کاربران ماه ها در همین حالت از گوشی خود استفاده می‌کنند و مشکلی هم برای ال سی دی آن به وجود نمی‌آید. اما به هر حال بهتر است تعویض ال سی دی و تاچ را در دستور کار قرار دهید.

برای جلوگیری از شکستن تاچ ال سی دی گوشی موبایل خود چه کنیم؟

اگر خدای نکرده ال سی دی گوشی شما بنا به هر دلیل از دستتان افتاد و شکست نگران هزینه آن نباشید. همیشه شکستن ال سی دی گوشی نمی‌تواند یک تعمیر هزینه بردار باشد و در برخی موارد ممکن است تعمیر گوشی هایی که ال سی دی آن ها می‌کشند با صرف هزینه باورنکردنی و ناچیزی قابل انجام باشد. اگر بعد از اینکه گوشی از دستتان افتاد و ال سی دی آن شکست، مشاهده کردید که همچنان صفحه نمایش دستگاه محتوای مورد نیاز را ارائه می‌کند و تاچ گوشی هم در حال کار کردن است، به احتمال خیلی زیاد نیازی به صرف هزینه گزاف برای تعمیر ال سی دی گوشی خود نخواهید داشت و مشکل با صرف هزینه ناچیز برطرف می‌شود.

نکته 1: از گلس محافظ ال سی دی استفاده کنید!

یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی که با استفاده از آن می‌توانید از صفحه نمایش گوشی خود محافظت کرده و حتی خطر شکستن آن را کاهش دهید مربوط به بکارگیری گلس محافظ ال سی دی می‌شود. گلس محافظ ال سی دی در وهله نخست از خط و خش افتادن بر روی صفحه نمایش گوشی شما جلوگیری می‌کند، بنابراین زمانی که آن را روی ال سی دی گوشی نصب کنید می‌توانید با خیالی آسوده از گوشی استفاده نمایید. در وهله دوم گلس محافظ ال سی دی می‌تواند در شرایط خاص مثل افتادن گوشی از دست شما و وارد شدن ضربه به آن باعث شود که کل انرژی مخرب ایجاد شده مستقیما به ال سی دی دستگاه منتقل نشده و بخشی از آن توسط گلس محافظ جذاب و خنثی شود. پس گلس محافظ ال سی دی می‌تواند برای جلوگیری از شکستن صفحه نمایش گوشی بسیار موثر واقع شود. توصیه ما این است که تحت هر شرایط روی صفحه نمایش گوشی خود گلس محافظ نصب کنید تا مهم ترین قدم محافظت از صفحه نمایش گوشی را برداشته باشید.

2 43

نکته 2: از یک کیس یا قاب مناسب استفاده کنید!

شاید تصور کنید که بکارگیری کیس یا قاب ارتباطی به محافظت از صفحه نمایش گوشی ندارد و روشی برای محافظت کردن از بدنه آن است، اما در حقیقت اینطور نیست و کیس گوشی های موبایل به شکل ویژه‌ای از صفحه نمایش این محصولات محافظت می‌کنند، اما چطور؟ زمانی که یک گوشی از دست شما بیفتد و به سطح سختی مثل سرامیک روی زمین برخورد کند، انرژی مخرب زیادی به آن وارد می‌شود و این انرژی به تمام بخش های مختلف بدنه گوشی از جمله ال سی دی آن منتقل می‌شود. از آنجایی که ال سی دی یا صفحه نمایش گوشی های موبایل شکننده‌تر از سایر بخش های آن است، خطر شکستن آن در این شرایط بسیار بالاست.

طبیعی است که هرچه انرژی ضربه‌ای وارد بر گوشی بیشتر باشد، احتمال شکستن صفحه نمایش گوشی موبایل هم بیشتر می‌شود. زمانی که شما گوشی را به کیس یا قاب محافظ مجهز می‌کنید و گوشی روی زمین می‌افتد، بخش زیادی از انرژی ضربه‌ای توسط کیس جذب می‌شود و بدین ترتیب انرژی کمتری به صفحه نمایش و قاب دستگاه وارد خواهد شد و بدین صورت احتمال شکستن صفحه نمایش گوشی کاهش پیدا می‌کند. بنابراین استفاده از کیس یا قاب محافظ در گوشی های موبایل منجر به جلوگیری از شکستن صفحه نمایش گوشی در شرایط خاص می‌شود. پس همیشه سعی کنید برای محافظت از صفحه نمایش گوشی خود از کیس و قاب های ژله‌ای استفاده کنید.

4 25