مشکلات مربوط به کار نکردن دوربین موبایل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. بعضی اوقات زمانی که دوربین موبایل خود را فعال می کنید، فقط صفحه سیاه مشاهده می کنید و به هیچ عنوان امکان تصویر برداری وجود ندارد. اگر با همچین مشکلی مواجه شدید امکان دارد لنز دوربین دستگاه شما نسوخته باشد و مشکلات نرم افزاری باعث این اتفاق شده باشد. همچنین ضربه و فشار مهم ترین دلیل خرابی دوربین دستگاه شما است.

همیشه پیشنهاد می کنیم ابتدا از نظر نرم افزاری دستگاه خود را چک کنید اگر از این راه به هیچ نتیجه ای نرسیدید سپس برای تعمیرات سخت افزاری دستگاه خود اقدام کنید. ما در ادامه این مقاله به راه حل هایی اشاره کردیم که صددرصد مشکل دوربین موبایل شما را رفع می کند.

خرابی دوربین موبایل

حل مشکل کار نکردن دوربین موبایل

راه های مختلفی برای تعمیر دوربین گوشی شما وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است. پیشنهاد میکنیم ابتدا تمام راه های زیر را انجام دهید اگر مشکل دوربین گوشی شما حل نشد سپس اقدام به تعمیر دوربین موبایل خود کنید.

پاک کردن حافظه کش دوربین

پاک کردن حافظه کش موبایل

شما با پاک کردن حافظه Cashe دوربین شما تمام اطلاعات برنامه را پاک کرده و انگار دوباره اقدام به نصب آن کرده اید. برای انجام این کار باید به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت برنامه ها دوربین را انتخاب کنید. گزینه storage را انتخاب کنید و با زدن Clear cashe حافظه کش دوربین خود را پاک کنید. معمولا با انجام این کار مشکلات نرم افزاری به سرعت حل شده و دوباره میتوانید از آن برنامه استفاده کنید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه

ابتدا بهتر است دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید معمولا مشکل دوربین گوشی سامسونگ و هوایی با ریستارت حل می شود. البته اگر به طور مداوم این مشکل را مشاهده می کنید دیگر نیازی به ریستارت نیست و به فکر راه دیگری باشید. اگر با ریستارت مشکل شما حل نشد پیشنهاد می کنیم دستگاه خود را به حالت کارخانه بازگردانید. معمولا با انجام این کار بسیاری از مشکلات دستگاه شما حل می شود. توجه کنید قبل از انجام این کار حتما از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید.

اجرای موبایل در حالت ایمن

اگر راه قبلی مشکل شما را حل نکرد برای مطمئن شدن از مشکل نرم افزاری موبایل خود بهتر است دستگاه خود را به حالت safe mode ببرید. بعضی اوقات نصب توجه کنید بعضی اوقات برنامه های مخرب باعث ایجاد مشکل در موبایل شما می شود. برای اجرای موبایل در حالت ایمن می توانید مقاله مربوط به آموزش اجرای موبایل در حالت safe mode را مشاهده کنید.

شناسایی برنامه های مخرب

بعد از اجرای موبایل خود در حالت ایمن اگر دوربین به درستی کار نکرد، باید برای تعمیرات سخت افزاری موبایل خود اقدام کنید اما اگر مشکل شما در این حالت رفع شده بود باید به دنبال برنامه مخربی باشید که باعث کار نکردن دوربین موبایل شما شده است. ابتدا برنامه هایی که به تازگی نصب کردید را حذف کنید و با استفاده از آنتی ویروس برنامه های مخرب را شناسایی و حذف کنید.

خرید لنز دوربین

اگر با تعمیر نرم افزاری مشکل شما حل نشد می توانید برای خرید لنز دوربین جدید با کارشناسان به رایا تماس بگیرید و قیمت لنز دوربین اورجینال دستگاه خود را استعلام بگیرید.

راه صد در صد تضمینی

اگر با انجام راه حل های قبل به هیچ نتیجه ای نرسیدید یعنی مشکل دستگاه شما نرم افزاری نیست و صد درصد لنز دوربین گوشی شما دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر و تعویض لنز دوربین خود اقدام کنید. البته در نظر بگیرید که لنز دوربین جدیدی که خریداری میکنید باید اصل و اورجینال باشد تا بعد از تعویض به قطعات دیگر دستگاه شما آسیبی وارد نکند.

سوالات متداول

 

 

author-avatar

درباره فریدونپور

دانشجوی ارشد رشته کامپیوتر هستم و علاقه زیادی به طراحی سایت و SEO دارم. همچنین در حال مطالعه در مورد سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر و موبایل هستم تا مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *